Albin Kurti deklarohet për moslejimin që ai të jetë kandidat për deputet


Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nuk është në dijeni për asnjë vendim të KQZ-së, që atij të mos i lejohet kandidimi në zgjedhjet e 14 shkurtit.Kurti tha para gazetarëve se nuk kanë marrë ndonjë shkresë nga KQZ-ja.“Unë nuk jam në dijeni për kurrfarë vendimi të tillë të KQZ-së. Nuk kemi marr ndonjë shkresë unë si kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe as kryesia. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Por, ajo që po e vërej në Kosovë është një entuziasem i jashtëzakonshëm për zgjedhjet e 14 shkurtit”, tha ai.Kreu i LVV-së shtoi se mërgata prinë në interesimin për të votuar në zgjedhjet e jashtëzakonshme.“Kurrë nuk ka pasur më shumë interesim për pjesëmarrje në këto zgjedhje, këtu mërgata prin por edhe populli në Kosovë shpresoj që të gjithë jemi dëshimtar se më gëzim po e pret 14 shkurtin dhe ky vullnet i madh i qytetarëve për ndryshime në vitin 2021 besoj që duhet të ndiqet edhe nga institucionet relevante të shtetit”, u shpreh ai. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "Albin Kurti deklarohet për moslejimin që ai të jetë kandidat për deputet"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*