ALBIN KURTI: Erdhi dita, bëhuni gati qytetarë të Kosovës ta çlirojmë vendin!


Kryetari i VV’së, Albin Kurti, ka kërkuar që zgjedhjet të shpallen sa më shpejt, derisa po pritet edhe vendimi përfundimtar nga Gjykata Kushtetuese. Shtvp me poshte phapsiren per te pare deklaraten e Albin Kurtit

“Gjykata foli, dhe derisa presim vendimin përfundimtar, ne nuk duhet që të vonojmë shpalljen e zgjedhjeve të reja për të rikthyer legjitimitetin e qeverisë tani rruga i hapet qytetarve per te votuar dhe te vendosin se kush do ta uhdeheq vendin per 4 vite.

Nga menaxhimi i pandemisë te rindërtimi i ekonomisë dhe reforma në sistemin gjyqësor, kemi shumë punë për të bërë, por jemi gati”, ka shkruar ai në rrjetin social Twitter.Kjo thirrje e Kurtit vjen pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "ALBIN KURTI: Erdhi dita, bëhuni gati qytetarë të Kosovës ta çlirojmë vendin!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*