Anëtari i LDK-së: Më antiamerikan na doli Trumpi se Albini


Anëtari dhe aktivisti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Halil Geci, në një postim në Facebook ka thënë se më antiamerikan na doli Trumpi se Albin Kurti. Ai ka komentuar ngjarjen që ndodhi në “Capitol Hill” në Uashington, ku protestues pro Trumpit hynë brenda në Kongres, ku edhe pati viktima. Geci thotë se atje ngjau si në Maqedoni nën udhëheqjen e Gruevskit, teksa akuzon Trumpin për lidhje me Rusinë.

Postimi i plotë: Më antiamerikan na doli Trumpi se Albini Ev Albin bac paskem qenë në rrezik nga ky ….po ky që e djegë shtëpin e vet ky ta kallë dynjan Antiamerikani Trump që tentoi ta djegë Amerikën për hater të një karrike duke i humbur të gjitha betejat gjygjsore dhe duke i trimeruar protestusit sa të kenë guximin të hynë në Shtëpin e Bardhë duke bërë vandalizem e rrugaqve,që as banhofave nuk kan guxuar të ndodhin.

Kjo mu dukë mua sikurse dikur në Maqedoni kur Grujevski i lejoi protestusit të hynë në parlametin Maqedon ku tentuan ta vrisnin Ziadin Selen ngjarje këto të sponzoruara nga Rusia ku tentuan ta bëjnë grushtshtet por falë Amerikes të asaj kohe deshtuan.

Sherbimet e Amerikes duhet të merren seriozisht me këtë ngjarje të shemtuar që neve Kosovarve na ka lënë në huti dhe pa gjumë ,as që do ta mendonim në ënderr se në Amerikë mund të ndodhin këto gjëra aq të shemtuara. Trapi duhet të hetohet thellë nga sherbimet e intelegjences se nga e mori ate guxim sa të djegë shtëpin e shenjt që e konsideronim gjithë miqët e Amerikës kjo që ka ndodhur në Amerikë i ngjanë tentim grushtetit të Maqedonis nga sponzoret Rusë.

Trapi i Amerikes edhe ma parë ka pasur afera për sponzorimin e Rusis në zgjedhjen e tij si president,për të cilin ka pasur një gjykim ku ka bërë bujë në mbarë botën,kjo u pa haptazi se ai është një pro-rus e pro-sllav me të cilet u bë miliarder,Ky far Trapi me pederrin e tij Grenellin na ka dëmtuar edhe neve Kosovës tej mase me rrezimin e qeveris Kurti,si dhe me marrveshje të dëmshme për Kosovën,andaj sherbimet e intelegjences Amerikane duhet të merren seriozisht me Trapin dhe trapat tjerë dhe herave tjera të mos e lejojn me ligje që të konkurojn për president të SHBA-s njerëzit që vijnë nga bizneset.

Be the first to comment on "Anëtari i LDK-së: Më antiamerikan na doli Trumpi se Albini"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*