“Bravo Donika Gërvalla”, Arbana Xharra entuziazmohet me ministren e Kosovës, ja çfarë shkruajnë mediat botërore


Çështja e hapjes së ambasadës së Kosovës në Jerusalem është punë e kryer”. Kështu ka deklaruar ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, si përgjigje ndaj kërkesës së shtetit të Turqisë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Kam përshëndetur njohjen diplomatike nga Izraeli dhe mendoj që çështja e ambasadës tonë në Izrael është çështje e kryer. Nuk do t’i hymë aventurave diplomatike për të rikthyer në shqyrtim një çështje që ka përfunduar”, ka deklaruar Gërvalla dy ditë më parë. E kjo deklaratë e ministres, ka bërë bujë në mediat botërore, përcjell gazeta “Bota sot”. Sipas ish-gazetares Arbana Xharra mediat e huaja po raportojnë për refuzimin e Gërvallës që i bëri shtetit turk.

Xharra: Donika Gërvalla-Schëarz bravo Mediat botërore raportojnë sesi ministrja Gervalla refuzoi kërkesën e Turqisë për të rishqyrtuar vendosjen e ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Kapuçin e nderuar ”, ka shkruar Xharra në Facebook. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "“Bravo Donika Gërvalla”, Arbana Xharra entuziazmohet me ministren e Kosovës, ja çfarë shkruajnë mediat botërore"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*