Haxhiu: VV merr 37-38 , Osmani nuk ka shanse të zgjidhet presidente


Gazetari Baton Haxhiu, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se kreu i VV’së, Albin Kurti, nuk ka shanse ta zgjedhë Osmanin president. Sipas Haxhiut brenda një kohe të shkurtër do të kemi dy palë zgjedhje të reja. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

“Brenda një kohe të shkurtër do të kemi dy parë zgjedhje të reja. Kjo sepse nuk beso se mund të zgjedhet presidenti në afatin e caktuar. E përfaqësues i tij do të jetë kryetari i Kuvendit”, është shprehur Haxhiu. “Asnjë shans nuk ka që Kurti ta zgjedhë Osmanin president”. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Ai gjithashtu tha edhe një prognozë për rezultatin e zgjedhjeve që do të mbahen me 14 shkurt.“Unë besoj që VV’ja është e para. Nuk mund ta përkthejë në mandate, sepse nuk e dimë nëse Nisma psh. do ta kalojë pragun”, ka thënë Haxhiu. “37-38% Vetëvendosje. PDK’ja e dyta me 24%. LDK’ja do të jetë 20%+. Për AAK’në nuk mund të flas”, shtoi Haxhiu.

Be the first to comment on "Haxhiu: VV merr 37-38 , Osmani nuk ka shanse të zgjidhet presidente"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*