Ish-ministri shqiptar: Aeroportin e Rinasit ta quajmë Lepa Brena


Ftesa për të performuar në festën e Birrës në Korçë të këngëtarit serb Goran Bregovic ka sjellë shumë polemika.Nisur nga raportet e afërta të Kryeministrit Rama me Presidentin serb Vuçiç si dhe një eufori që ka pushtuar përkrahësit e Ramës ndaj muzikës dhe artistëve serbë ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka vendosur të ironizojë keq ata, ku përmes një statusi në Facebook shkruan se Aeroporti i Rinasit të merrte emrin e këngëtares serbe Lepa Brena.

Ylli Manjani ka qenë Ministër i Drejtësisë në Qeverinë Rama 2 si pjesë e koalicionit me LSI-në. I njohur qysh atëherë për kundërshtimet e vazhdueshme me Kryeministrin Rama tashmë duket i spostuar nga protagonizmi politik por jo edhe ai mediatik. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME POSHTE

Be the first to comment on "Ish-ministri shqiptar: Aeroportin e Rinasit ta quajmë Lepa Brena"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*