Jam si jam po e shifni edhe vet por fat nuk po kam ne dashuri sdi pse

Kur ishof lloj lloj shtremshe martohet dhe e ka burrin si llokum kurse un me tanat te mirat me pun me shpi temen dhe askush nuk me rri mbi kry e kam fjalen jetoj e vetme dhe prap skam nafak ne dashuri, met vertet me vjen inati por skem qka bajm kjo esht dhe jam pajtuar me fatin ndoshta kshtu e pasna te shkrume mos me qen e lumtur un si te tjerat, por a e meritoj un ket gje jo se meritoj por skam qka bej kaq e kam nafaken dhe po duhet mu pajtu, ndoshta esht fai im qka jetoj me nje vend ku ketu afer nuk kam asnje shqiptar dhe LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE.

Vetmevete thom ndoshta kjo esht arsyja pse kam mbetur pa martu, per ndryshe un jetoj ne drezden te gjermanis dhe ne ket pjes as afer nuk kam asnje shqiptar dhe me shkoj ymri krejt me gjerman dhe rus, por tani ketu e pash te lejume se muj me kerku naj burr per njohje tre dhe tani morra guximin dhe po dal para jush me keto pamje qe ta keni edhe ju me let per te me vlersuar apoedhe per te me marr ne lidhje ne T. EL dhe ishalla bi ne burr te mir dhe ai do rahatohet dhe mua do me bej te lumtur dhe do me plotson, ather po pate interes mos prito por me merr menjeher ketu duke. LEXO ME TEPER DUKE E HAP REK LAMEN ME POSHTE.

Be the first to comment on "Jam si jam po e shifni edhe vet por fat nuk po kam ne dashuri sdi pse"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*