Jepet lajmi i mirë/ Nënshkruhet marrëveshja me rëndësi me Turqinë, Erdogan: Shqiptarët i dua i kam vëllezër


Kryeministri Edi Rama ndodhet në Turqi në një vizitë dy ditore. Kryeministri shoqërohet në këtë vizitë nga ministri Punëve të Brendshme Bledi, Çuçi, ajo e transporteve dhe infrastrukturës Belinda Balluku, ministria e arsimit Evis Kushi, zëvendës ministri punëve të jashtme Gent Tare si dhe drejtori p oli cisë së shtetit Ardi Veliu.

Në një konferencë të përbashkët u firmosën disa marrëveshje me s dy vendeve, në fushën e kulturës, arsimit dhe të tjera. Presidenti turk Erdogan tha se Shqipëria dhe Turqia janë dy vende mike, dhe shqiptarët janë vëllezërit tanë siç u shpreh ai.” Unë jam shumë i kënaqur që pres Ramën dhe delegacionin e tij, dëshiroj që t’i uroj mirëseardhjen në Turqi, Shqipëria është një mik dhe vëlla, kemi l uft uar së bashku dhe kemi lënë gjurmë në histori, jemi dy popuj vëllezër. Hap foton e me poshtme dhe per 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive

Gjurmët tona mund të shihen në shumë fusha, dhe qytete si Elbasan , Korçë e Vlorë. Ne e konsiderojmë detyrë që ta forcojmë akoma më shumë lidhjen tonë, me Ramën kemi folur për të forcuar bashkëpunimin, i ngritëm marrëdhëniet në nivelin e partnerit strategjik.

Be the first to comment on "Jepet lajmi i mirë/ Nënshkruhet marrëveshja me rëndësi me Turqinë, Erdogan: Shqiptarët i dua i kam vëllezër"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*