Kamala Harris thotë se ka rrënjë shqiptare, lidhje familjare me Harry Bajraktarin/VIDEO


Lidhjet kosovaro-amerikane sa po vijnë e po bëhen edhe më të afërta si nga shoqnia, ashtu edhe nga familja e besa edhe gjaku. Zëvëndëspresidentja e Amerikës, Kamala Harris ka lajmëruar gjatë ceremonisë së inagurimit se ka rrënje shqiptare. Këtë e ka bërë duke u lidhur me falendërimin special që presidenti i inaguruar Joe Biden e bëri për Albin Kurtin.

“Joe e falendëroi në mënyrë speciale mikun e madh nga Kosova por unë dua ti them se jam ndjerë e nderuar dhe e falendëruar, pasi unë kam rrënjë shqiptare. Unë në fakt kam lidhje me shqiptaro-amerikanin e famshëm Harry Bajraktari. Ndoshta ju duket pa sens, por nanat tona jane tezake”, ka thënë Kamala Harris, e cila u pasua nga Jennifer Lopez. /LAJM SATIRIK

Be the first to comment on "Kamala Harris thotë se ka rrënjë shqiptare, lidhje familjare me Harry Bajraktarin/VIDEO"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*