Këngtari Kosovar i kushton këngë ALBIN KURTIT / Video


“Kryeministri jone”, titullohet kënga e sa po publikuar nga këngëtari suharekas, Fadil Llugaxhiu. Kënga është e shoqëruar edhe me një video-klip, ku pjesë e xhirimeve është kompleksi i Lidhjes së Prizrenit. Hap foton e me poshtme dhe per 5 sekonda dhe shfaqen pamjet ekskluzive

Kujtojmë se Kurti pranoi detyrën si kryeministër i Kosovës me 3 shkurt 2020, ndërsa me 25 mars Qeveria Kurti u rrëzua nga një mocion i mosbesimit të inicuar nga partneri qeverisës, Lidhja Demokratike e Kosovës.

Ndryshe presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shpërndarë Legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës, duke e caktuar 14 shkurtin si datë të mbajtjes së zgjedhjeve parlamentare.

Be the first to comment on "Këngtari Kosovar i kushton këngë ALBIN KURTIT / Video"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*