Kosova falënderon Kongresmenin Eliot Engel / Shperndajeni nese edhe ju mendoni se ky njeri meriton respekt maksimal nga cdo njeri qe e ndjen veten shqiptare


Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka falënderuar Kongresmenin amerikan Eliot Engel për angazhimin e pashoq për Kosovën. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Shefja e diplomacisë së Kosovës, përmes një video, ka veçuar momentet kryesore të angazhimit të Engel për Kosovën, i cili vazhdon të jetë zëri i fuqishëm i Kosovës në Washington.

“Ju na ndihmuat në momentet tona më të errëta, ishit dhe vazhdoni të jeni zëri ynë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, një kampion për të drejtat tona dhe vendin tonë në botë, një përpjekje që vetëm miqtë e vërtetë mund ta bëjnë. Ju ishit një fener drite që na përfaqësonit në Kongresin e Shteteve të Bashkuara dhe e vërteta jonë ishte e sigurt me ju, dhe për këtë, ne jemi thellësisht mirënjohës”, ka thënë me këtë rast Ministrja Haradinaj-Stublla.

Haradinaj-Stublla tha Engel ka një vend të veçantë në zemrat e njerëzve të Kosovës. “Ju jeni një hero i vërtetë për ne. Republika e Kosovës do t’ju kujtojë gjithmonë si një mik që u ngrit për ne në kohë nevoje dhe në kohë paqeje, dhe ne shpresojmë të vazhdojmë punën tonë së bashku, drejt horizonteve të reja”, ka thënë Haradinaj-Stublla.

Be the first to comment on "Kosova falënderon Kongresmenin Eliot Engel / Shperndajeni nese edhe ju mendoni se ky njeri meriton respekt maksimal nga cdo njeri qe e ndjen veten shqiptare"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*