Kosova nënshkruan marrëveshje me Kroacinë për blerje armësh Për Forcimin e Ushtris


Në duart e ushtarëve të Kosovës, së shpejti pritet të jenë armë e pajisje të ndryshme, prodhim kroat. Ato do të vijnë, përmes realizimit të marrëveshjes mes dy vendeve për blerjet ushtarake “Shtet me Shtet.

Kjo u paralajmërua nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas takimit me homologun e tij kroat, Mario Banozic.Një ujdi e tillë sipas ish-Komandanti të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, është shumë e dobishme për vendin.Arsye për këtë, ky thotë se është përvoja ushtarake dhe prodhuese e shtetit të afërt. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUPOSHTEKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME

Be the first to comment on "Kosova nënshkruan marrëveshje me Kroacinë për blerje armësh Për Forcimin e Ushtris"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*