Kurti ritakohet me policin që e arrestoi para 16 vjetësh


Pas 16 vjetësh, kryeministri Albin Kurti e ka takuar pjesëtarin e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, Besart Ahmeti.

Kështu njoftoi vetë Kurti ku edhe ndau pamje nga takimi i tyre i sotëm. Kurti po ashtu ndau edhe fotgorafi kur Kurti ishte në protestën e vitit 2005 dhe afër tij ishte Ahmeti që ishte në detyrë. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUPOSHTEKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME

“Në zyren time në Kryeministri, sot prita ministrin e brendshëm dhe udhëheqës të lartë të Policisë së Kosovës. Në mesin e tyre ishte edhe Besart Ahmeti, të cilin e ritakova nga afër pas 16 vjetëve.

Kapiteni Ahmeti ka udhëhequr profesionalisht policë të njësisë speciale në Bërnjak dhe ka zhvilluar shkëlqyeshëm negociata në terren atje. Nuk ia shtrënguam dorën njëri-tjetrit, për shkak të pandemisë“, ka shkruar Kurti në Instagram. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUPOSHTEKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME

Be the first to comment on "Kurti ritakohet me policin që e arrestoi para 16 vjetësh"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*