LAJM I FUNDIT: 41 të lënduar nga shpërthimi i fuqishëm në Ferizaj


Në një restorant në Ferizaj ka ndodhur një shpërthim i madh gjatë ditës së sotme. Si pasojë e tij, 41 persona kanë pësuar lëndime të ndryshme trupore, teksa 11 janë dërguar për shërim të mëtutjeshëm në QKUK në Prishtinë. Në mesin e të lënduarve janë edhe dy fëmijë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Lajmin për rritjen e numrit të të lënduarve, në 41, e ka konfirmuar për Gazetën Express, Major Qazim Reka. “Mund të ju konfirmojmë se numri i të lënduarve ka shkuar në 41”, tha Reka për Gazetën Express. Brenda restorantit dyshohet se ka shpërthyer një bombolë e gazit, ku përveç dhjetëra të lënduarve janë shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

Akoma nuk dihen shkaqet e shpërthimit, teksa policia dhe njësitet e tjera relevante po qëndrojnë në vendin e ngjarjes. Ndërsa, nga Spitali i Feriajit kanë treguar për gjendjen e të lënduarve që kanë kërkuar trajtim në këtë spital. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "LAJM I FUNDIT: 41 të lënduar nga shpërthimi i fuqishëm në Ferizaj"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*