LAJMI I FUNDIT: Joe Biden Mbeshtet Albin Kurtin


Eksperti amerikan, Alon Ben Meir së fundmi ka komentuar veprimet politike të kryeministrit Albin Kurti. Postimi i plotë : JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Kryeministri Kurti erdhi në pushtet i forcuar nga një fitore e madhe që i lejon atij të ketë një manovër dhe gjerësi më të madhe për të filluar politika të guximshme – qofshin ato vendase apo të huaja – për të përparuar interesin kombëtar të vendit të tij.

Një avantazh tjetër i madh që gëzon Kurti është se Presidenti i SHBA Biden ka një prirje të veçantë për Kosovën dhe tashmë ka demonstruar gatishmërinë e tij të përzemërt për të ndihmuar Kurtin për të kapërcyer shumë nga problemet me të cilat përballet kombi i tij që nga fillimi i tij në 2008. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "LAJMI I FUNDIT: Joe Biden Mbeshtet Albin Kurtin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*