Lepa Brena lë gojëhapur serbët: Unë nuk jam serbe, jam


Këngëtarja e njohur nga Bosnja, Lepa Brena, ka ri-nd ezur Sarajevën, duke dëshmuar kështu se vazhdon të jetë një yll, ashtu siç ishte edhe në ish-Jugosllavi. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Brena, në një intervistë për “Avaz” të Sarajevës ka thënë se, është krenare për kombësinë e sajNdër këngët e saj më të njohura të asaj kohe, këngë kjo e dashur shumë edhe për kosovarët, ishte “Jugoslovenska”, për të cilën Brena thotë se, ideja e krijimit të kësaj kënge ishte se ajo deshi të tregojë për Jugosllavinë e fuqishme.“Unë gjithmonë jam inspiruar duke e parë jetesën e njerëzve në vendet e zhvilluara të botës”,- duke thënë se për nga kombësia ajo është europiane. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "Lepa Brena lë gojëhapur serbët: Unë nuk jam serbe, jam"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*