Mediat serbe paralajmërojnë lëvizje të mëdha: Biden problemin Kosovë-Serbi do ta zgjidhë më 2022


Uashingtoni është i përcaktuar që ta forcojë angazhimin e vetë për zgjidhjen e problemit në mes të Kosovës dhe Serbisë. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME POSHTE

Kështu raporton mediumi serb Novosti, që thekson se qëllimi kryesor është arritja e progresit domethënës në normalizimin e marrëdhënieve në mes të dyja vendeve. Më tej thuhet se Administrata e Joe Biden do që të ketë një lëvizje të madhe drejt marrëveshjes përfundimtare deri në fund të vitit 2022.

Këto burime kanë thënë se kjo është arsyeja se pse SHBA tashmë kanë dërguar sinjale serioze drejt liderëve të Kosovës “që të mos bëjnë lëvizje që rrezikojnë sigurinë”. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME POSHTE

Be the first to comment on "Mediat serbe paralajmërojnë lëvizje të mëdha: Biden problemin Kosovë-Serbi do ta zgjidhë më 2022"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*