Ministri Bulgar: Maqedonia hyn ne BE vetem nese bashkohet me Shqiperin ose Bulgarine


Ka të ardhme, unë kam biseduar me më shumë politikanë në Shkup. Ju kam thënë se ata kanë dy alternative. Njëra është që pas 20 viteve ti bashkangjiten Shqipërisë dhe të bëhen provincë shqiptare, kurse tjetra është integrimi evropian, normalishtë në kornizat e një shteti bullgar. Kështu është shprehur Zëvendëskryeministri bullgar, Krasimir Karakacanov.

Zëvendës Kryeministri dhe Ministri i Mbrojtjes i Bullgarisë, Krasimir Karakachanov, këtë deklaratë e kanë thënë koë më parë, duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari se cili është kushti që Maqedonia të bëhet pjesë e familjes evropiane. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "Ministri Bulgar: Maqedonia hyn ne BE vetem nese bashkohet me Shqiperin ose Bulgarine"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*