Moska Dhe Rusija Ne Gjendje Alarmi Pasi Luftanija Amerikane Tentoi Të Hynte Në Ujërat Territoriale Ruse Në


Marina ruse u vu në gjendje alarmi ditën e djeshme pasi dëboi luftanijen raketore amerikane USS Chafee. Një deklaratë e lëshuar nga Moska tha se anija amerikane shkeli kufijtë detarë duke hyrë në ujëra “të mbyllura” për manovrat detare. Marina ruse tha se mjeti gjigant i flotës amerikane të Paqësorit tentoi të hynte në ujërat territoriale ruse të Lindjes së Largët, para se të devijonte drejtimin me afrimin e nëndetëses raketore ruse “Admiral Tributs.” JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME POSHTE

Be the first to comment on "Moska Dhe Rusija Ne Gjendje Alarmi Pasi Luftanija Amerikane Tentoi Të Hynte Në Ujërat Territoriale Ruse Në"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*