“Në djall Evropa”/ Kurti i reagon ashpër Ramës – zbulon qëllimin e tij kundër Kosovës


Kritikat ndaj kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës nuk kanë të ndalur. Kësaj radhe, kryetari i partisë Republikane të Kosovës, Faton Kurti ka akuzuar ashpër kryeministrit shqiptar se po punon për dobësimin e Kosovës. Kurti përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar Ramën për konferencës online me Vuçiqin, e ku këtë konferencë e shfrytëzoi presidenti serb për kërcënim ndaj Kosovës.

“Nëse dikush merr vendim për njohjen e Kosovës shtet të pavarur, Serbia do të nisë menjëherë fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës”, ka thënë ndër tjera në këtë konferencë Vuçiqi. Reagimi i plotë i Kurtit: RAMA PO LUAN ME FATIN E SHQIPTARËVE. Edvin K. Rama “lideri botëror” nuk ka të ndalur. Ndërsa nga Greqia sulmoi edhe njëherë Bashkimin Evropian “Në djall Evropa” tha. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

As armiqtë më të mëdhenj të BE-së, siç janë Rusia dhe Serbia nuk janë aq të marrë si ky i paditur që të sulmojnë BE-në hapur. Në anën tjetër sërish organizon konferencën on-line me Vuçiqin për ta shtyrë përpara marrëveshjen e Novi Sadit për formimin e Jugosllavisë së re “Minishengeni Ballkanik”.

Gjatë kësaj konference on-line Vuçiqi ka deklaruar publikisht: “nëse dikush merr vendim për njohjen e Kosovës shtet të pavarur”, Serbia “do të nisë menjëherë fushatën për tërheqjen e njohjeve të Kosovës”. Rama nuk ka patur asnjë reagim duke e miratuar në heshtje këtë deklaratë shoviniste të Vuçiqit. Qëllimi i këtij “piktori” është ta dobësojë Kosovën dhe ta dëmtojë rrugën Evropiane të Shqiptarëve. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "“Në djall Evropa”/ Kurti i reagon ashpër Ramës – zbulon qëllimin e tij kundër Kosovës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*