Në Drenas do të jetë garë e nxehtë, Vetëvendosje e kandidon për kryetar vëllaun e dëshmorit Rasim Kiqina

epa08249549 Prime minister of the Republic of Kosovo Albin Kurti gestures during an extraordinary press conference in Pristina, Kosovo, 26 February 2020. The Prime Minister of the Republic of Kosovo, Albin Kurti, through an official letter informed the Speaker of the Assembly of the Republic of Kosovo on the constitutional implications of the exchange of letters dated April 19, 2013 between the then Prime Minister Hashim Thaci and the then Secretary General of NATO, Anders Fogh Rasmussen. Through this agreement, Prime Minister Thaci, on behalf of the Republic of Kosovo, transferred to KFOR the absolute veto power over all future Kosovo Security Force (KSF) missions in the north of Kosovo for an unenforceable period. EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ

epa08249549 Prime minister of the Republic of Kosovo Albin Kurti gestures during an extraordinary press conference in Pristina, Kosovo, 26 February 2020. The Prime Minister of the Republic of Kosovo, Albin Kurti, through an official letter informed the Speaker of the Assembly of the Republic of Kosovo on the constitutional implications of the exchange of letters dated April 19, 2013 between the then Prime Minister Hashim Thaci and the then Secretary General of NATO, Anders Fogh Rasmussen. Through this agreement, Prime Minister Thaci, on behalf of the Republic of Kosovo, transferred to KFOR the absolute veto power over all future Kosovo Security Force (KSF) missions in the north of Kosovo for an unenforceable period. EPA-EFE/VALDRIN XHEMAJ


Lëvizja Vetëvendosje në Drenas e ka vendosur kandidatin e saj për Kryetar të Drenasit në garën zgjedhore të 17 tetorit. Sipas burimeve të Gazetës Blic, anëtarësia e kësaj partie në degën e Drenasit, që drejtohet prej vitesh nga Shemsi Elezi, i ka dhënë mbështetje Fejzi Kiqinës. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Me interes për ju: Fejzi Kiqina është vëllau i dëshmorit të njohur, Gjeneral, Rasim Kiqina. Burimet nga dega e VV-së ne Drenas kanë thënë se emri i Fejzi Kiqinës është dërguar në selinë e Albin Kurtit dhe pritet aprovimi nga kjo parti. Në komunën e Drenasit, që aktualisht qeveriset nga PDK, pritet të zhvillohet një nga garat më interesante për kryetar të saj.

Ramiz Lladrovci nuk ka marrë mbështetjen e Degës së PDK-së për të qenë kandidat i saj, por PDK-ja në qendër, në kohën sa Enver Hoxhaj ishte UD i Kryetarit të partisë, është deklaruar se Lladrovci mbetet kandidat, përkundër vullnetit të degës së partisë. Dega e PDK-së në Drenas i ka dhënë mbështetje dhe e ka nominuar të riun Driton Ajazi, i cili vjen nga radhët e kësaj partie. Ai prej disa ditësh ka filluar prezantimin e ideve të tij për Drenasin. Nga Konventa e 10 e PDK-së ku Memli Krasniqi u zgjodh kryetar, Ajazi ka postuar foto me kryetarin e ri të partisë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Be the first to comment on "Në Drenas do të jetë garë e nxehtë, Vetëvendosje e kandidon për kryetar vëllaun e dëshmorit Rasim Kiqina"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*