Publikohen pamjet të papara deri më tash – ja mjetet që i posedon Ushtria e Kosovës!


Shtetet e Bashkuara të Amerikës ia kanë dhuruar Kosovës 55 automjete ushtarake. Me këtë rast, presidentja e vendit, Vjosa Osmani shprehu mirënjohjen e saj ndaj presidentit të SHBA-së, Joe Biden, ambasadorit të SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett, ushtrisë amerikane si dhe popullit amerikan.

Presidentja Osmani tha se SHBA-ja po kujdeset që Kosova t’i zhvillojë kapacitetet e saj ndërvepruese ushtarake, në fotot më poshtë mund ti shikoni mjetet e reja. LAJM I PLOTE

Be the first to comment on "Publikohen pamjet të papara deri më tash – ja mjetet që i posedon Ushtria e Kosovës!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*