SHBA thirrje deputetëve: Merrni pjesë në votimin për presidenten, të bëhet kuorumi


Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnet ka reaguar pak minuta para se të mbahet seanca për zgjedhjen e presidentit të Republikën e Kosovës. Ai në “Twitter” u ka bërë thirrje deputetëve të marrin pjesë në këtë seancë duke siguruar kourum për zgjedhjen e presidentit. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

“Pozicioni i qeverisë amerikane mbetet i pandryshuar. Ne mbështesim votimin e Asamblesë për President. Ne u bëjmë thirrje të gjithë anëtarëve të Kuvendit të përmbushin përgjegjësitë e tyre ndaj popullit të Kosovës duke marrë pjesë në votim për të siguruar kuorumin”, tha ai. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Be the first to comment on "SHBA thirrje deputetëve: Merrni pjesë në votimin për presidenten, të bëhet kuorumi"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*