Sonte Po Kallet E Gjithë Serbia, Vuçiçi Pritet Ta Pranon Kosovën, Shikoni Se Çfar Po Ndodhë Në Këto Momente Në Mes Të Beogradit


Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi sot se po bëjnë përpjekje për të arritur një kompromis me shqiptarët. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Vuçiç në një prononcim për mediat vendase ka komentuar fazën e tretë të dialogut me Kosovën dhe përfaqësuesit e Konventës Kombëtare për Bashkimin Evropian, konventë kjo që bashkon rreth 700 organizata të shoqërisë civile, ai tha se është kundër konfliktit të ngrirë.Kreu i shtetit serb nënvizoi se “gjëja më e rëndësishme është ruajtja e paqes dhe stabilitetit në rajon”, duke sjellë në vëmendje konfliktin e fundit azero-armen.

“Unë jam kundër ruajtjes së konfliktit të ngrirë dhe ne po përpiqemi të bëjmë një kompromis me shqiptarët.Rasti i Armenisë dhe Azerbajxhanit na ka treguar se sa të rrezikshme janë të ashtuquajturat konflikte të ngrira. Sepse një ditë, gjithçka që është e ngrirë do të shkrihet nga dikush”, ka thënë Vuçiç.

Be the first to comment on "Sonte Po Kallet E Gjithë Serbia, Vuçiçi Pritet Ta Pranon Kosovën, Shikoni Se Çfar Po Ndodhë Në Këto Momente Në Mes Të Beogradit"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*