Tërhiqet Serbia: Largon automjetet e blinduara në kufirin me Kosovën


Automjetet e blinduara serbe kanë filluar të largohen nga kufiri me Kosovën, në Jarinje dhe Bërnjak, sipas raporteve të fundit nga mediat serbe. Krahasuar me të hënën, kur dy automjete të blinduara të Ushtrisë Serbe me ushtarë në veshje të plota të luftës ishin në Rudnicë, dy kilometra nga Jarinje, sot nuk është njëjtë.

Gazetari i N1 raportoi se ai mori informacion se ata nuk ishin as dje atje, dhe se sot nuk ka fluturime avionësh dhe helikopterësh të Forcave të Armatosura. Dy mjetet të blinduara “Lazar” dhe dy të tjera “Milosh” ishin stacionuar në Rashkë, dy kilometra larg kufirit në Jarinjë. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME POSHTE

Sot në mëngjes, siç deklaroi ai, njësitë e KFOR -it kaluan në një patrullë pjesërisht në anën tjetër të vendkalimit, dhe një helikopter i KFOR -it gjithashtu fluturoi mbi Jarinje. Kujtojmë se janë bërë 10 ditë prej kur Njësia Speciale është vendosur në kufirin me Serbinë, me qëllim zbatimin e reciprocitetit të targave.

Be the first to comment on "Tërhiqet Serbia: Largon automjetet e blinduara në kufirin me Kosovën"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*