Vjosa Osmani Merr SUPER Lajmin Nga Gjermania Pasi U Zgjodh Presidente


Këshilltari i u.d Presidentes Vjosa Osmani, Artan Murati, ka publikuar një letër që kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, i ka dërguar Osmanit. Në letrën e saj Merkel i shkruan Osmanit se është mjaft e gëzuar për fjalët e saj miqësore dhe urimet e saj për ditën e festave. Merkel tutje i uroj asaj gjitha të mirat dhe besim në të ardhmen. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Viola Von Cramon ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj në postin e presidentit. Raportuesja për Kosovën ka thënë se është shumë premtues fakti që “kjo grua e fuqishme është në krye të Kosovës”. “Më në fund, ia dole Vjosa Osmani. Urime për zgjedhjen tuaj si presidente e re/e vjetër e Kosovës. Është shumë premtuese të shohësh këtë grua të fuqishme në krye të Kosovës. Pres me padurim të vazhdoj bashkëpunimin tonë të frytshëm”, ka shkruar von Cramon. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Be the first to comment on "Vjosa Osmani Merr SUPER Lajmin Nga Gjermania Pasi U Zgjodh Presidente"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*