LAJMI I FUNDIT: Vucic nga kazerma e Rashkes nese NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia ata i kane 24 orë kohe

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, është paraqitur në konferencë për media nga kazerma ushtarake në Ras’hkë, duke përdorur gjuhë kërcënuese ka thënë se nëse NATO nuk do të reagon, do të jetë Serbia që do të reagoj. Vucic në paraqitjen e tij para mediave nga Kazerma e Rashkës, i cili me plotë pomp’ozitet ka udhëtuar me helikopter nga Beogradi, ka kër. cënuar me deklarate pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri të vendit. Vucic ka përdorur gjuhë kërcënuese, duke thënë se nëse NATO nuk reagon, Serbia do të hy me tru’pat e saj ushtarak në Kosovë. JU FTOJM TE SHT YPNI VID EON ME POS HT DUPOSHTEKE E HAP HAPSIREN RE KALMUESE ME

“Vucic tha se nuk do të hyjë me trupa të saj në Kosovë por do të presin 24 orë në rast të përndjekjes. Nëse NATO nuk do të reagoj Serbia do të reagoj.”, tha Vucic. Ai shtoi se ka biseduar me Lajcak dhe ia ka thënë atë se çfarë mendon. LAJMI I PLOTE

Be the first to comment on "LAJMI I FUNDIT: Vucic nga kazerma e Rashkes nese NATO nuk do të reagoj, do ta bëj Serbia ata i kane 24 orë kohe"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*