Vucic per Bruksel: Ne nje postim shprehet se nuk eshte e kdshme te shkosh kur e di qe do te bisedosh me shqiptaret


Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është nisur drejt Brukselit, për takimin e dytë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Vuçiç publikoi një fotografi në avion ku u shpreh se asnjëherë nuk është e këndshme të shkosh në Bruksel kur je duke biseduar me përfaqësues shqiptar. JU FT OJM TE SHT YPNI VID EON KE TU

Ai gjithashtu u shpreh se dorëzimi përpara kërkesave të përfaqësuesve të Kosovës nuk është një opsion. Pra mesa duket, për Vuçiçin shqiptari i mirë dhe që duhet takuar është KM Rama, sepse është i vetmi që ja plotëson ëndërrat shekullore të Serbisë. Hvp videvnn 5 svkonda dhe shfvqen pvmjet eksklvzive

Postimi i plotë: “Kurrë nuk është e kndshme të udhëtosh ose të qëndrosh në Bruksel kur je duke biseduar me përfaqësues shqiptar. Sidoqoftë, është e rëndësishme për Serbinë sepse duke vepruar kështu, ne po ndihmojmë njerëzit tanë, duke ruajtur paqen dhe stabilitetin, të cilat janë të një rëndësie thelbësore për përparimin ekonomik të të gjithë Serbisë. Në aeroplan, gjithmonë, ashtu si në ditët e studentëve, azhurnoj materialin dhe përgatitem për takime të vështira. Dorëzimi nuk është një opsion”.

Be the first to comment on "Vucic per Bruksel: Ne nje postim shprehet se nuk eshte e kdshme te shkosh kur e di qe do te bisedosh me shqiptaret"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*